Jak pečovat o luxusní bižuterní šperky

Luxusní bižuterii je nutné věnovat větší pozornost a péči jako třeba ocelovým šperkům. Přečtěte si několik rad, jak s bižuterními šperky nakládat, aby vám vydržely co nejdéle.

Nejdřív šaty, pak šperky

saty a sperky1. Životnost bižuterie zkracují různé parfémy, líčidla, laky na vlasy a jiná kosmetika. Chemické látky, které jsou v nich obsažené, mohou narušit a v horším případě i poškodit povrchovou úpravu bižuterie.

Pokud se chystáte do společnosti, je vhodné provést nejprve veškeré kosmetické úpravy a až následně se zkrášlit šperky. Naopak, při návratu domů, je vhodné odkládat šperky jako první.

Náramky a náhrdelníky je vhodné ukládat na speciální stojánky nebo háčky. Při svlékání byste totiž mohli poškodit nejen šperky, ale také svůj oděv.

2. Chraňte šperk před tvrdými předměty, nárazem a pádem. Nezapomeňte, že je to křehká věc a při neopatrném zacházení se může poškodit nebo rozbít.

Sport a šperky? Kdepak!beh

3. Také spaní, sportování nebo fyzická námaha mohou šperk mechanicky nebo povrchově poškodit.

4. Změna vzhledu nebo narušení povrchu jednotlivých součástek může nastat u osob s agresivním potem nebo u osob používajících léky.

5. Na místech s výskytem síry, hlavně v lázních nebo u minerálních pramenů, bižuterii rovněž nepoužívejte.

6. Nejlépe je uložit šperky do šperkovnice, kde budou chráněny proti všem vlivům světla, vlhkosti a pod.

Bižuterní šperky nepatří do vody!

zena pri mori
7. Bižuterii je nutné před koupelí odložit. A to nejen doma ve vaně, ale i v bazénu nebo u moře.

Chlór, sůl i vonné koupelové oleje šperky znehodnocují, stejně tak jako přímé slunce.

Zejména dlouhodobé vystavování přímému slunečnímu světlu (opalování) šperku neprospívá.

 

Jen při správném zacházení s bižuterii a dodržování výše doporučených rad si šperky udrží svůj oslňující vzhled i několik let a pomohou vám tak zazářit pokaždé, když se vyberete na večírek nebo oslavu ;)

 

Diskuse


*Vaše emailová adresa nebude zveřejněna, pouze její první část. Použitím tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.