10 rad v oblékání pro perfektní vzhled

Chystáte se na pracovní schůzku nebo na slavnostní večeři a chcete vypadat co nejlépe? Máme pro vás několik základních pravidel, které byste měly dodržovat, abyste byly vždy atraktivní a půvabné.

1. Připravte se předem

predstava outfituNaplánujte si předem, co si oblečete, od vašeho každodenního oblečení do práce až po šaty na výjimečné události. Abyste se vyhnuly chybám na poslední chvíli, připravte si ještě večer všechno oblečení.

2. Oblékejte se podle počasí

devce s destnikemOblečení podle počasí neznamená oblečení podle ročního období. Sledujte denně počasí a oblékejte se podle toho. Svůj šatník rozdělte na teplé/zimní oblečení a lehké/letní oblečení.

3. Dodržujte "dresscode"

dress code

"Dresscode" je pravidlo upravující způsob oblékání a obouvání k určité příležitosti. Měly byste ho dodržovat a řídit se jím všude tam, kam jdete. Pokud vaše práce nepovoluje např. květinové nebo vzorované oblečení, vyhněte se mu.

4. Noste oblečení správné velikosti

spravna velikost obleceniOblečení by nemělo být příliš těsné nebo příliš volné. Ujistěte se, že oblečení na vás vypadá elegantně a dodává vám šarm.

5. Dbejte na čistotu 

žehleníČisté a voňavé oblečení by mělo být samozřejmostí každé ženy. Pro odstraňování drobných nečistot používejte malý váleček. Také mějte po ruce sadu nití a jehlu pro případ potřeby.

6. Slaďte oblečení s módními doplňky

salaJednoduché džíny a svetr doplní šála kolem krku, vytvoříte tak elegantní vzhled. Zkombinujte několik doplňků nebo šperků pro dokonalý vzhled. Ani s nimi to však nepřehánějte.

7. Materiál šatů

material satuKvalitní oblečení není snadné pokrčit. Některé levné značky sice vypadají na první pohled skvěle, ale co se týče kvality, jsou to jen vyhozené peníze. Vyplatí se držet se osvědčených konvenčních značek a raději si pár kaček připlatit.

8. Kombinace a kontrast barev dle vaší barvy pleti

barva pletiNikdy nevolte barvy, které jsou příliš světlé, pokud to vaše pokožka "nedovolí". Vždy volte jemné odstíny, aby odpovídaly vašemu tónu pleti. Také nikdy nekombinujte dva extrémní kontrasty - pokud se zrovna nechystáte na maškarní ples :)

9. Vybírejte jen ověřené vzory

vzory na obleceniZkuste nosit asymetrické vzory. V žádném případě ale nevolte a nekombinujte dva různé vzory nebo potisky. Vybírejte jen ty vyzkoušené a ověřené, které vždy zůstanou trendy, ale také se v nich musíte cítit dobře.

10. Zvolte správné spodní prádlo

spodni pradloVybírejte si vhodné spodní prádlo, protože i když není vidět, odráží váš celkový vzhled. Nesprávné padnoucí prádlo může zkazit i vzhled vašich krásných šatů. Nepodceňujte to ;)

-------  

Další tipy a inspirace:

Jaké nehty jsou letos IN? Fotogalerie

Manikúra podle znamení zvěrokruhu

Top svatební i společenské účesy